Aura, biopole i „trzy ciała”

Według starożytnej wiedzy hinduskiej, każda żywa istota ludzka otoczona jest „trzema ciałami” subtelnej natury: eterycznym, naturalnym i mentalnym. Tworzą one wokół człowieka otoczkę delikatną lub „coś” na podobieństwo kokonów. Każde z tych ciał odpowiedzialne jest za określone funkcje organizmu i odzwierciedla je. Warstwą przywartą najbliżej do człowieka jest ciało eteryczne, a następnie kolejno ciało astralne i ciało mentalne (nazywane też przyczynowym). Ciało eteryczne odpowiedzialne jest za żywotność ciała fizycznego, ciało astralne odzwierciedla nasze namiętności, marzenia, ciało mentalne ma kształt jaja i jest odbiciem duchowego rozwoju. Ciała te tworzą wokół istoty żywej tzw. aurę. W aurze uwidaczniają się zarówno stany psychiczne człowieka, jak i jego dolegliwości.

Możemy sobie wyobrazić, jak wielkim zaskoczeniem było dla wielu naukowców zarejestrowanie promieniowania wokół każdej żywej istoty. Odpowiadało ono mniej więcej opisom jogów i .jasnowidzących”. Owo promieniowanie zostało uchwycone na fotografii, a jego widoczność wyprzedziła najśmielsze oczekiwania.

Już parę wieków temu radiestezja odkryła, że każde ciało, nie tylko istota żywa, promieniuje. Bioenergoterapeuci, niezależnie od najnowszych badań, wyczuwają dłońmi istnienie swoistej otoczki ciała fizycznego. Co bardziej doświadczeni obserwują ją, określając kształt i kolor. Według moich spostrzeżeń, ma to taki kształt jak przedstawia rys. 11.

Istnienie każdego ciała materialnego wiąże się z energią-bioenergią, z kolei bioenergia z bioemanacją i strefą emanacji, czyli biopolem, zaś informacja między istotami żywymi z bioinformacją itd. Dzięki poprzednim ćwiczeniom, można biopole drugiego organizmu wyczuwać dłonią, a czy można je widzieć?

Leave a Reply