HARRY EDWARDS

Zdaniem Edwardsa, „…uzdrawiacz powinien stale promieniować zaufaniem, kiedy ma do czynienia z pacjentem osobiście czy listownie, przy czym powinien być na tyle mądry, żeby nie dawać konkretnych obietnic na przyszłość. Kiedy początkujący ujrzy polepszenie stanu zdrowia u swoich pacjentów, to zaufanie nie będzie trudne do uzyskania. Wtedy hasłem będzie «optymizm». Jeżeli uzdrawiacz jest całkowicie przekonany wewnętrznie o mocy leczenia duchem, wtedy bezwiednie wpoi w pacjenta uczucie, że tutaj wykonuje się dobrą robotę…”

Uzdrawiaczowi Edwards radzi po stwierdzeniu, że chory cierpi na raka, paraliż lub suchoty, nie informować go o tym. Może ta informacja wywołać strach i przerażenie chorego. Uzdrawiacz powinien skierować pacjenta na badania laboratoryjne.

Bardzo często uzdrawiacz stwierdza, że ta sama choroba u jednego pacjenta jest wyleczalna a u drugiego nie. Choroba nosi cechę indywidualną i tu tkwi źródło niepowodzenia czy powodzenia.

H. Edwards podaje też przykłady uzdrowienia: „Uzdrawiacz powinien mieć najgłębsze przekonanie o skuteczności wykonywanych zabiegów. Pierwsze próby mogą wydawać się dziwne, ale w miarę gromadzenia doświadczenia okazuje się, że wyleczenie następuje łatwo. Usuwa się bóle i przywraca giętkość kręgosłupowi w sposób prosty i naturalny… Przy dolegliwościach któregoś z kręgów uzdrawiacz kładzie na bolące miejsce kręgosłupa palce « ręki mocy » a drugą rękę na ramieniu pacjenta. Pozostaje w tej pozycji przez chwilę, pozwalając wypływać uzdrawiającej mocy. Może po zabiegu delikatnym ruchem pchnąć określony kręg, przy właściwym wygięciu kręgosłupa. W przypadku cyst, nowotworów i raka « rękę mocy » kładziemy na chorym miejscu. Odczuwany jest bardzo duży związek z chorym miejscem. Nie należy nigdy mówić o wyleczeniu raka, gdyż jest to choroba o charakterze nawrotnym. Okresy remisji bywają bardzo długie. Przy artretyzmie i reumatyzmie wyniki są dobre, gdy zaawansowanie choroby jest małe. Przy zmianach przestarzałych wymagana jest znacznie większa liczba zabiegów. Każde schorzenie może być leczone przez nałożenie « rąk mocy »”.

Leave a Reply