KURACJA BIOMAGNETYZMAMI

W czasie kuracji biomagnetyzmami nie wolno pacjentowi pić żadnych napojów wyskokowych, bo może przypłacić to życiem. Nie jest także wskazane picie kawy ani palenie papierosów”.

Paweł Polonecki, młody człowiek o ascetycznej twarzy i mocnych dłoniach, należy dziś do najpopularniejszych bioenergoterapeutów polskich. Znajduje się wśród tej niewielkiej grupy bioenergoterapeutów, którzy zostali zaakceptowani przez lekarzy. Swoje zdolności odkrył przypadkowo. Jeszcze jako mechanik, technik fotografik i niedoszły bokser wagi muszej spotkał kiedyś człowieka, który polecił mu sprawdzić swoje zdolności w Stowarzyszeniu Radiestetów. Nie wiedząc, co to jest radiestezja, stał się jej wykonawcą poprzez bioenergoterapię i tym samym pierwszym polskim bioenergoterapeutą współpracującym z lekarzami. Dokonując diagnozy, oddziałuje uzdrawiająco. Metody Poło- neckiego należą do klasycznych zabiegów bioenergoterapii i mesme- ryzmu.

Stanisław Nardelli (1928-1983) nawiązuje pierwszy kontakt z bioenergoterapią w czasie choroby brata, cierpiącego z powodu zakażenia rany na palcu tężcem. Jego „pierwsza działalność uzdrawiacza” przynosi bratu ulgę. Później uśmierza bóle głowy, które nadzwyczaj szybko znikały po dotknięciu jego ręką. W 1978 roku przebywa Nardelli w szpitalu. Tam dotyka chorej ręki pielęgniarki, która natychmiast zdrowieje. Rok 1978 był rokiem narodzin Nardellego -jako bioenergoterapeuty. Później, w 1981 roku na I Sympozjum Bioenergoterapii lekarz medycyny, Eustachiusz Gaduła, demonstruje zdolności mgra Stanisława Nardellego. Od tej chwili staje się jednym z grona bioenergoterapeutów. Zdobywa duże zaufanie dojrzałością i aparycją. Później już tylko on i tłumy oczekujących pomocy – 500… 1000… 10 000 i wreszcie 27 000 chorych na stadionie sportowym w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 8 X 1983 r. Ma tyle samo zwolenników, co i przeciwników zabiegów zbiorowych. Na pewno ma zwolenników wśród tych, którym pomógł i wśród tych, którym pozostała nadzieja… Podczas seansów zbiorowych towarzyszą mu lekarze, a uzyskane efekty konsultowane są przez lekarzy specjalistów i naukowców. Jest pierwszym bioenergoterapeutą, który opracował tzw. łańcuchy energetyczne. Służą one, według Nardellego, lepszej transmisji energii i wzmocnieniu oddziaływania. Przykłady jego potwierdzonych uzdrowień są materiałem do analizy zjawiska bioenergoterapii i tzw. efektu Nardellego.

Leave a Reply