RECEPTORY STÓP

Ogólnie wzmacniającym i uspokajającym zabiegiem jest „kołysanie brzucha”. Lewą rękę należy położyć na czole, prawą pod samym pępkiem pacjenta. Wykonać teraz należy ruch kołysania. Prawa ręka nie powinna ślizgać się po ciele pacjenta. Tempo (kołysania) powinno być równe i spokojne. Po 2 do 3 minutach zaprzestając kołysania, należy zwrócić uwagę, czy pacjent w tym momencie odczuwa mrowienie i przepływ energii przez całe ciało. Głowa i tułów powinny kołysać się w jednym tempie. Zabieg ten należy do jednego z mocniejszych oddziaływań i wskazany jest również dla dzieci przed zaśnięciem.

W skład zabiegów polarity wchodzi jeszcze szereg innych oddziałujących np. na stawy i kości, jednak ich oddziaływanie jest o wiele mocniejsze od poprzednich, stąd nie mogą być wykorzystane bez odpowiedniego praktycznego przygotowania. W każdym z poprzednich zabiegów dłonie mogą energetyzować bez kontaktu z ciałem. Wówczas znacznie silniej odczuwają magnetyzerzy pobór energii przez pacjenta.

Wszystkie układy polarity podyktowane są polaryzacją określonych części ciała. Polaryzacja ta jest również na dłoniach i stopach. Ma to bardzo istotny wpływ, jak twierdzi Gordon, przy dotyku dłoni. Dodatkowo na sylwetce ciała wyróżnia się punkty uwrażliwienia. Występowanie bólu w punktach uwrażliwienia związane jest z brakiem równowagi energetycznej w tkankach, mięśniach, kościach, organach wewnętrznych, krwi i limfie. Wszystkim tym organom odpowiadają określone punkty uwrażliwienia na stopie i dłoni (rys. 3 i 4). Delikatny masaż tych miejsc pobudza chory organ do właściwego funkcjonowania. Zazwyczaj miejsca te są bolesne przy lekkim ucisku. Skojarzenie jednoczesne punktów uwrażliwienia na stopie, na dłoni i na tułowiu chorego daje w działaniu pozytywny efekt.

Leave a Reply