ZABIEG USUNIĘCIA BÓLU GŁOWY

Przed przystąpieniem do zabiegu polarity należy umyć ręce, wytrzeć je do sucha i przez chwilę regularnym oddechem uspokoić własne ciało i psychikę. Gdy jesteśmy spokojni i pozytywnie nastawieni do chorego, zaczynamy zabieg.

Najprostszym zabiegiem jest usunięcie bólu głowy. Po potarciu rąk, jedna o drugą, prawą kładzie się na karku a lewą trzyma w odległości 3 cm od czoła pacjenta. Pacjent powinien wykonać 10 głębokich oddechów. Dłonie tak długo spoczywają na karku i w pobliżu czoła, aż poczuje się przepływ energii. Zabieg ten trwa zazwyczaj około 5 do 7 minut. Należy pamiętać o umyciu rąk po zabiegu.

Zabiegiem zmniejszającym bóle głowy, osłabiającym nerwice i napięcia psychiczne jest tzw. kołyska. Pacjent leży rozluźniony na materacu lub na łóżku, a leczący staje za nim, kładąc dłonie w okolicach uszu. Kciuk znajduje się na kości skroniowej, zaś reszta palców obu rąk za uszami. Pacjent spokojnie i głęboko oddycha, leczący natomiast wykonuje ruchy kołysania głową pacjenta na boki. Zabieg może trwać od paru minut do pół godziny. W wypadku zmęczenia rąk należy zrobić przerwę. Brak przepływu energii, nie odczuwany wówczas w rękach, pozwala przerwać zabieg. Skutek tego zabiegu jest zazwyczaj pozytywny.

Leave a Reply